Keshilla Per Faqen e Biznesit Tuaj Ne Facebook

Ne keto kohe prezenca e nje kompanie ose nje brand-i ne rrjetet sociale ne formen e nje faqeje ne Facebook eshte nje element thelbesor e strategjise te marketingut dixhital. Nje faqe ne Facebook ka perfitime te shumta per biznesin tuaj, mes te cilave eshte promovimi ne nje audience shume te madhe si dhe mundesia e mbledhjes te nje informacioni mbi preferencat e perdoruesve qe ju ndjekin ne Facebook (Followers).

Ashtu si shume biznese jane tashme duke krijuar faqen e tyre ne Facebook, ajo qe po ndryshon rrenjesisht eshte komunikimi mes ketyre bizneseve dhe publikut. Nderverprimi mes tyre behet me i drejtperdrejt por njekohesisht rritet dhe nevoja nga ana e biznesit qe te krijoje nje permbajtje me te pershtatshme dhe interesante per ndjkesit qe do ta beje ate biznes te dalloje me mijerave konkurenteve te tjere.

Lexoni me poshte se cfare “Duhet Bere” dhe cfare “Nuk Duhen Bere” ne faqen e Facebook-ut te biznesit tuaj per te perfituar nga te gjitha mundesite e marketingut qe ofron rrjeti social me i madh ne bote, duke bere keshtu faqen me interesante dhe me me shume followers ne vazhdim.


 

beni-kete-keshilla per faqen e biznesit tuaj ne facebook - www.dorianqose.com

Ndiqni rregullin 80/20

80perqinde postimeve tuaja duhet te jene informuese

(gjithmone ne lidhje me fushen e biznesit tuaj)

 

20perqinde postimeve duhet te kene reklamime te produkteve/sherbimeve

 


jo-kete

 Shitje, Shitje, Vetem Shitje

Publikimi i vazhdueshem i reklamave te produkteve mund te beje ndjekesit e faqes tuaj te largohen.

Mundohuni te mos postoni vazhdmisht reklama, kjo i lodh ndjekesit e faqes te merziten dhe kam shume mundesi te shtypin “Unlike” dhe te largohen.


beni-kete-keshilla per faqen e biznesit tuaj ne facebook - www.dorianqose.com

Pergjigjuni mesazheve brenda 1 ore, dhe jo me vone se 24 ore.

oraKrijoni nderveprim me klientet tuaj potencial thjesht duke u pergjigjur me nje “Faleminderit” komenteve dhe kerkesave qe bejne.

Per sa i perket komenteve negative eshte mire qe ti pranoni ato ne publik por ti zgjidhni privateshisht me klientin e pakenaqur. Kam pare disa here qe kliente kane arritur te kerkojne ndjese per nje koment qe kane shkruar.


jo-kete

Mos injoroni audiencen tuaj!

audiencaDuhet gjitmone te kete nje person aktiv mbrapa prezences sociale ne Facebook.

Te injoroni dhe mos kushtoni vemendje komenteve, negative apo pozitive, qe shkruajne ndjekesit ne faqen e kompanise tuaj ne Facebook, do ti zhgenjeje dhe do ti nervozoje ata.

 


beni-kete-keshilla per faqen e biznesit tuaj ne facebook - www.dorianqose.com

Mbani postimet me te shkurta se 80 karaktere.

80karaktereSipas platoformes Kissmetrics, postime qe ishin me te shkurta se 80 karaktere terhoqen 67% me shume vemendjen e ndjekesve (me likes ose komente) ne krahasim me postime me te gjata se kaq.


jo-kete

 Mos publikoni postime te gjata!

Eshte shume e rendesishme te shtoni imazhe ne nje postim sepse eshte dicka qe terheq vemendjen e ndjekesve menjehere. Nje status teper i gjate ka shume mundesi te beje ndjekesit tuaj te klikojne mbi “hide posts” qe te fshehin postimet tuaja ose thjesht te klikojne “Unlike”.


beni-kete-keshilla per faqen e biznesit tuaj ne facebook - www.dorianqose.com

Ndertoni audiencen tuaj ne menyre organike!

100perqind-organikKeshillohet te krijoni audiencen tuaj ne menyre natyrale, si pershembull te dergoni email klienteve tuaj per ti informuar qe tashme keni dhe nje faqe ne Facebook. Krijoni oferta speciale me ulje cmimesh dhe postoni ato ne Facebook, ne kete menyre do terhiqni me shume perdorues qe ti bejne “Like” faqes tuaj.

 


jo-kete

Mos blini “Likes”

likesNese ju krijoni audiencen tuaj vetem duke blere “Likes” do te rrisni numrin e njekesve por ata ka shume gjasa te mos jene fare aktiv dhe mos te nderveprojne aspak me faqen tuaj.

 

 


beni-kete-keshilla per faqen e biznesit tuaj ne facebook - www.dorianqose.com

Beni pyetje!

pyetjePostimet qe permbajne pyetje kane 92% pjesemarrje dhe angazhim nga ndjekesit e faqeve ne Facebook. Ne kete menyre ju mesoni cfare pelqejne me shume klientet tuaj gje qe mund te ju ndihmoje ne statistikat per studimin e tregut te nje produkti qe shisni.

 


jo-kete

Mos shkruani komente te rreme!

fakeAngazhimi i ndjekesve ne nje faqe te nje kompanie ne Facebook eshte ajo cfare te gjithe deshirojne, megjithate te shkruani komente te rreme eshte dicka qe do ti beje ata te largohen.

 

 


beni-kete-keshilla per faqen e biznesit tuaj ne facebook - www.dorianqose.com

Postoni 1-6 here ne jave dhe jo me shume se 1-2 here ne dite!

82perqinde publikut mendon qe Facebook eshte nje vendi i mire ku mund te komunikojne me brand-et e tyre te preferuara

megjithate

47perqind e publikut nuk pelqen brand-et qe publikojne postime shume shpesh sepse “mbysin” newsfeed-in e tyre.


jo-kete

Mos e teproni duke postuar shume shpesh! Kjo gje i merzit dhe i lodh ndjekesit tuaj!

73perqindArsyeja e pare qe 73% e ndjekesve te nje brand-i ne Facebook klikojne “Unlike” eshte sepse ata postojne shume spesh!